KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 13899478
nr 1389 9478
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Torrnålsgravyr, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramat löst blad
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
måndag 5 april 2021
kl 19:18:13
150 kr
200 kr
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage